Akce školy 2021/2022

2. 9. 2021

Vítáme nové kamarády.

9. 9. 2021

Rodičovská schůzka od 16.h. na zahradě MŠ.

24. 9. 2021

Pouť v MŠ - děti si užily pouťový den ve školce, připravovaly koláčky, soutěžily, tancovaly a nakonec dostaly od velkého barevného papouška "štěstíčka".

4. 11. 2021

Strašidelný čtvrtek - děti přišly do školky v tématických maskách, ve kterých prožily celý dnešní den. Tancovaly při strašidelných písničkách, lovily zvířátka ve slizu, prolézaly obří pavučinou, pinzetou sbíraly pavoučí vajíčka a překážkovou dráhou přenášely poklad.

9. 11. 2021

Dnes nás na školní zahradě navštívil milý pán, který s sebou přivezl několik krásných ptáků. Viděli jsme poštolku, sokola, puštíka, orla a velkého barevného papouška. Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavých informací. Kdo se nebál, některé ptáky mohl podržet nebo alespoň pohladit.

11. 11. 2021

Přijelo k nám loutkové divadélko s trochu strašidelnou pohádkou O líném Honzovi, která se nám moc líbila.

26. 11. 2021

Proběhlo v MŠ vánoční focení.

3. 12. 2021

V pátek k nám do školky dorazil Mikuláš, aby se podíval, jak šikovné a hodné děti tu máme, a přinesl jim malou odměnu.

13. 12. 2021

Kouzelník Waldini předvedl dětem svá kouzla a vytvořil pro ně pejsky a meče z nafukovacích balonků.

15. 12. 2021

Ježíšek přiletěl k nám do školky a přinesl nám spoustu krásných dárečků. Moc děkujeme.

6. 1. 2022

Převlečeni za Tři krále jsme procházeli naší obcí, zpívali jsme My tři králové a kolemjdoucím jsme pomazali ruku zázračnou léčivou mastí, aby byli dlouho zdraví.

21. 1. 2022

Do školky za námi zavítal trenér malých hokejistů, aby nás seznámil s tímto zimním sportem.  Ukázal nám hokejovou výstroj, kterou jsme si mohli vyzkoušet.

11. 2. 2022

Začínáme s předplaveckým výcvikem nejstarších dětí.

22. 2. 2022

Výlet vlakem do solné jeskyně v Litoměřicích, kde jsme si pohráli ve zdravém prostředí.

1. 3. 2022

Uspořádali jsme karneval - Zvířátkový bál - v MŠ. Děti si zatancovaly a zasoutěžily v maskách zvířátek, které si z části ve školce vyrobily. Upekli jsme také tradiční koblížky.

29. 3. 2022

Proběhlo vyhodnocení projektu "Mami, tati, pojďme si číst" za účasti vedení školy, sponzora, rodičů a zástupce organizace, která se zabývá půjčováním knih do MŠ.

5. 4. 2022

Jarní focení v MŠ

6. 4. 2022

Výlet vlakem na zámek v Libochovicích, prohlídka zámku s velikonoční tématikou a dílnička, kde jsme si vyrobili kuřátka. Měli jsme možnost vidět také živá kuřátka a pohladit si králíka.

11. 4. 2022

Předškoláci se byli podívat v místní ZŠ, seznámili se s prostředím školy a paní učitelkou, vyzkoušeli si plnění úkolů a práci ve vyučovací hodině.

13. 4. 2022

Ve školce jsme objevili zaječí stopy a dopis, který nám tu zanechal velikonoční zajíček. Podle pokynů v dopise jsme se vydali na stezku, poctivě jsme plnili úkoly a za odměnu na nás čekalo na konci překvapení.

21. 4. 2022

V rámci oslav Dne Země jsme vyrazili s pytli na odpadky a ochrannými rukavicemi čistit ulice Sulejovic.

29. 4. 2022

Vyrazili jsme do ulic naší obce na čarodějnický průvod. Krásné převleky si děti vyrobily ve školce a klobouky si přinesly z domova. Děkujeme rodičům za spolupráci.

9. 5. 2022

Návštěva místního včelaře, který nás blíže seznámil se životem včeliček. Ukázal nám, kde včelky žijí a jak se o ně starat. Ochutnali jsme sladký med. Domů jsme si kromě zážitků odnesli včelí vosk.

12. 5. 2022

Hudební vystoupení na zahradě ZŠ. Seznámili jsme se s různými hudebními styly a zatancovali jsme si společně se školáky.

27. 5. 2022

Společné focení na zahradě MŠ a focení předškoláků na tablo.

1. 6. 2022

Dětský den jsme strávili na multifunkčním hřišti v Sulejovicích, kde jsme pro děti připravili různé soutěže.

3. 6. 2022

Navštívili jsme mysliveckou chatu v Sulejovicích, kde nám místní myslivci připravili zajímavý program. Dozvěděli jsme se jak a čím se krmí lesní zvěř, nebo co musí umět myslivecký pes a prohlédli jsme si také spustu trofejí a vycpaných zvířátek.

10. 6. 2022

Zahrada všemi smysly - v zámecké zahradě libochovického zámku jsme si vyzkoušeli všech pět smyslů. Prohlédli jsme si krásnou zahradu. Přivoněli jsme si k rozkvetlým květinám a bylinkám. Poslouchali jsme tekoucí vodu a zpěv ptáčků. Ochutnali jsme pažitku. Nakonec jsme si zasázeli afrikány, které jsme si odnesli s sebou domů.

16. 6. 2022

Pozvali jsme rodiče, prarodiče i sourozence dětí k nám na školní zahradu. Připravili jsme pro ně několik stanovišť, kde si mohli vyzkoušet různá povolání. Děti přednesly básničky, zazapívaly písničky, zatancovaly si Jeruslemu a zahrály pohybovou hru při písni Dedoles. Nakonec proběhlo šerpování našich předškoláků.

20. 6. 2022

Dnes si s sebou do školky děti přivezly kolo, koloběžku nebo odstrkávadlo. Nezapomněly ani na bezpečnost a před vyjetím si oblékly reflexní vesty a cyklistické helmy. Potom všechny děti absolvovaly jízdu zručnosti a kratší nebo delší trasou dojely do dvora místního statku, kde je čekalo občerstvení.