Akce školy 2020/2021

1. 9. 2020

Rozloučení se školáky a odvedení prvňáčků do školy.

30. 9. 2020

Projektový den "Na pouti" - Děti vyrobily výzdobu do tříd, upekly koláčky, soutěžily, tancovaly, prošly si strašidelnou cestou a odměnou jim byla návštěva kouzelného papouška, který s sebou přinesl každému pouťové štěstíčko.

21. 10. 2020

Projektový den "Vědecká show" v MŠ - Interaktivně, se zapojením dětí i učitelek jsme si předvedli děje, které se běžně vyskytují kolem nás. Ukázali jsme si, že vědních oborů jako je chemie, fyzika nebo matematika se nemusíme bát.

30. 10. 2020

Projektový den "Proč se na nás dýně smějí" - Vyzdobili jsme si třídu duchy a netopýry, které jsme vystříhali z kartonu. Z ruliček od papírových utěrek, které jsme natřeli na černo, jsme vyrobili strašidelný hrad. Na obličej jsme si udělali dýňové masky a z domova jsme si přinesli strašidelné oblečení. Tancovali jsme, tahali jsme plastová zvířátka ze slizu, báli jsme se na strašidelné stezce, hráli jsme dýňový mariáš a nakonec jsme lovili odměnu pomocí dvou vařeček.

4. 12. 2020

V pátek do naší školky zavítal Mikuláš se svými pomocníky, andělem a čertem. Některé děti se trošičku bály, ale nakonec měly všechny děti úsměv na tváři a odnášely si domů balíček dobrot.

14. - 18. 12. 2020

V tomto týdnu probíhaly i u nás přípravy na příchod Ježíška, na Vánoce. Děti pekly a zdobily perníčky, seznámily se s některými vánočními zvyky a tradicemi (Barborky, rozkrojení jablka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, věštění z hrnečků). Připomněli jsme si Vánoce našich babiček a dědečků, děti i paní učitelky nosily do školky na ukázku staré krásné ozdoby, se kterými se dnes již jen zřítka setkáváme.

6. 1. 2021

Průvod Tří králů po obci Sulejovice.

12. 2. 2021

Masopust/karneval v MŠ. Děti si zatancovaly a zasoutěžily v maskách, které si částečně vyrobily, upekly si sladké koblížky a těšily se z návštěvy Červené Karkulky s vlkem.

30. 4. 2021

Čarodějnice v MŠ. Děti přišly do školky v maskách čarodějnic a čarodějů, představily se nám svými čarodějnickými jmény, hrály kouzelné pohybové hry, soutěžily, vařily lektvary a čarovaly.

17. 5. 2021

Projektový den "Den v zahradnictví" - navštívili jsme místní zahradnictví, kde jsme si prohlédli spoustu rostlin, seznámili jsme se s jejich názvy a také s názvy jejich částí, vyzkoušeli jsme si, jak zasít semínka, o která se budeme starat a čekat, až nám z nich vyrostou ředkvičky a mrkev. Viděli jsme také různé nástroje a pomůcky, které se v zahradnictví používají.

1. 6. 2021

Den Dětí v MŠ - vydali jsme se po vyznačené cestě okolo rybníka až na fotbalové hřiště. Plnili jsme různé úkoly, které prověřily naše znalosti. Na konci na nás čekala sladká odměna.

18. 6. 2021

Den malého cyklisty - děti si přivezly do školky svá kola, koloběžky a odrážedla, nezapomněly ani na přilby a reflexní vestičky. V plné výbavě se potom vydaly na jízdu zručnosti.

2. 7. 2021

Ani deštivé počasí nám nezabránilo uskutečnit sportovní den na novém hřišti v Sulejovicích. Děti si vyzkoušely s paní trenérkou různé sporty a domů si odnesly kromě zážitků také krásné balóny, které nám věnovala obec Sulejovice. Děkujeme.