Akce školy 2022/2023

1. 9. 2022

Loučení se školáčky v MŠ

5. 9. 2022

Předškoláci si užili hudební dopoledne na zahradě místní ZŠ, kde si zatancovali a vyzkoušeli si některé hudební nástroje.

20. 9. 2022

Přišli za námi trenéři malých hokejistů, aby nám přiblížili tento zajímavý sport. Děti si mohly vyzkoušet hokejistickou výstroj a zahrát si s hokejkou a pukem.

29. a 30. 9. 2022

Pouť v MŠ. Děti plnily úkoly na stanovištích ve třídách. Za odměnu dostaly od papouška štěstíčka. V pátek jsme na pouť pozvali také rodiče a žáky naší základní školy, pro které děti upekly pouťové tvarohové a povidlové koláčky.

4. 10. 2022

Jeli jsme vlakem do Lovosic, kde pro děti paní učitelky ze ZŠ A. Baráka připravily "Lesní stezku". Po splnění úkolů na nás čekala sladká odměna.

7. 10. 2022

Dnes za námi přijelo loutkové divadlo s krásnou pohádkou Statečné srdce. Po pohádce jsme si společně zatancovali a nakonec jsme si nakreslili a vybarvili malá srdíčka.

18. 10. 2022

Proběhlo měření zraku dětí v MŠ.

20. 10. 2022

Do školky za námi přiletěl Kalous ušatý, o kterém jsme se dozvěděli, že nelétá v noci, ale brzy ráno a večer na vesnicích i ve městech. Sokol, který chytá ptáky v letu. Kanárek žlutý, nejlepší zpěvák mezi kanárky, který u nás volně nežije. Káně, dravec žijící u nás, který loví myši. Orel skalní, který uloví králíka nebo i lišku. A nakonec hodný papoušek Ara - Bertík, se kterým jsme se mohli vyfotit.

27. 10. 2022

Děti si přivedly do školky rodiče, prarodiče a sourozence, aby jim pomohli s dlabáním dýní. Všichni byli moc šikovní a nádherné dýně nám nyní zdobí školní zahradu.

1. 11. 2022

Proběhlo vánoční focení.

3. 11. 2022

Ze Zooparku Zájezd poblíž Kladna se za námi přijeli podívat bodlíni - vypadali jako ježci, jejich bodlinky při hlazení ale vůbec nepíchaly; miminko tamarína a čiperné surikaty, které se hned rozběhly prozkoumat okolí. Kdo se nebál sáhnout na červa, mohl surikaty i nakrmit. Jako dárek jsme do školky dostali kůži hada vejcožrouta. Kvůli zimě se za námi živý had nemohl vydat.

27. 11. 2022

Společné vystoupení se žáky ZŠ u vánočního stromu v Sulejovicích a jarmark na sále KD.

28. 11. 2022

Zúčastnili jsme se edukačního programu v historických interiérech zámku v Libochovicích. Prohlédli jsme si vánočně vyzdobený zámek a jeho nádvoří. Dozvěděli jsme se, čím se dříve zdobil vánoční stromeček, co se nejčastěji jedlo ke štědrovečerní večeři, jaké zvyky a tradice jsou spojeny s Vánocemi. Součástí byla také výtvarná dílnička, kde si děti dozdobily dřevěného andílka.