Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ve čtvrtek 4.4. nás navštívili předškoláčci z naší mateřské školy. Již podruhé si užili spoustu zábavy se svými kamarády z 1. třídy a zjistili, že se rozhodně nemají při zápisu čeho obávat, protože jsou na školu výborně připraveni.

V pondělí 25.3. jsme se pustili do výroby velikonočních dekorací. Všechny děti byly moc šikovné a odnesly si domů krásné výrobky, kterými potěšily své rodiče.

V pátek 22. 3. se uskutečnil další ročník oblíbené pohádkové Noci s Andersenem. Pro letošní ročník jsme si zvolili téma, které úzce souvisí s přírodou. Společně jsme oslavili Den vody a seznámili  jsme se s knihou Bylinková babička. V našem programu nemohla chybět návštěva obecní knihovny. Paní knihovnice Přeučilová pro nás měla připraveno krásné povídání o Dánsku a spisovateli Hansi Christianu Andersenovi. Připomněla nám nejdůležitější fakta z jeho života a jeho nejznámější pohádky. Program pokračoval ve škole, kde se mezi sebou utkalo pět týmů. Celý večer byl naplněn soutěžemi, hrami a kvízy, ve kterých děti zjišťovaly informace o vodě, rostlinách a bylinách, které nás obklopují. Nemohla chybět také společná večeře a pohádka na interaktivní tabuli na dobrou noc. Děkujeme všem  rodičům za přípravu výborného občerstvení a těšíme se zase za rok.

Čtvrtek 14. 3. strávili žáci 2. a 3. ročníku v Základní škole ve Velemíně. Přijali jsme totiž další pozvání na laboratorní práce a pokusy pod vedením paní učitelky Václavy Koubové. Žáci si vyzkoušeli několik pokusů, kde "hlavní roli" hrál tlak vzduchu.  Pomocí běžně dostupných látek si jednoduchými postupy vyzkoušeli např. nafukování balónku díky reakci octa a jedlé sody nebo činností kvásku. Pozorovali podtlak při hoření svíčky v uzavřeném prostoru, kouzlili jako v pohádce "Hrnečku vař" pěnovou kaši z vaječného bílku, oddělovali jsme žloutek od bílku pomocí plastové lahve.

Na závěr žáci jako vědci obarvovali různé roztoky vývarem z červeného zelí. Ve zkumavkách pak pozorovali různé odstíny barev od růžové, fialové, modré a zelené.
Moc děkujeme za zajímavé zkušenosti při poznávání vlastností a reakcí některých látek, pěkné vedení pokusů za pomoci žákyň z 8. ročníků. Těšíme se na příští setkání.

V úterý 12.3. se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili programů primární prevence. Žáci 4. ročníku absolvovali program s názvem Jsme v tom spolu I. Cílem programu je posílit dobré vztahy ve třídě, zlepšit vzájemné poznání a komunikaci mezi spolužáky, rozvíjet spolupráci, podnítit komunikaci i mimo obvyklé skupinky ve třídě a podpořit žáky ve sdílení pozitivní zpětné vazby. Pro 5. ročník byl připraven program Jsme v tom spolu III. Cílem tohoto bloku je rozpoznání toho, co znamená přátelství a jak se projevuje. Žáci by měli umět pojmenovat rozdíl mezi škádlením a šikanou, dozvědí se, na koho se obrátit, když mají pocit, že jim nebo někomu jinému někdo ubližuje.