Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

5. června se žáci 4. ročníku vypravili na DDH v Litoměřicích. Jejich cílem bylo prokázat znalosti z pravidel silníčního provozu a uspět při praktických jízdách na kole. Všichni čtvrťáci si s oběma částmi zkoušky poradili a mohou se tedy pyšnit průkazem cyklisty.

V týdnu od 27. do 31. května jsme se vypravili na školu v přírodě do pěkného rekreačního střediska ve Zbraslavicích. Užili jsme si týden plný sportování, výletů, her, procházek do okolí i soutěží. Škola v přírodě se nesla v pohodovém duchu, zažili jsme spoustu dobrodružství, trávili čas v přírodě mezi kamarády a těšili se na každou další týmovou výzvu. Škola v přírodě byla prostě nej!

V květnu se konaly také okrskové závody v atletice. I na tomto poli se našim zástupcům dařilo. Žáci soutěží v běhu na 50 m, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. V mladší dívčí kategorii obsadila krásné 3. místo Adéla Salačová, ve starší chlapecké kategorii bodoval Dennis Plecitý (2. místo) a Aleš Beer (1. místo).

V pondělí 20.5. se Teplicích v krajském kole McDonald´s Cupu sešlo celkem 8 malotřídních fotbalových týmů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. V základní skupině naši chlapci odehráli zápasy s týmy ze ZŠ Kolová, ZŠ Malečov a ZŠ Ludvíkovice. Po  úvodní prohře s kluky ze ZŠ Kolová se náš tým vzchopil a ostatním soupeřům nedal šanci. Z 2. místa ve skupině tak postoupil do bojů o 1. – 4. místo. Po výhře nad týmem ze ZŠ Nové Sedlo kluci opět nastoupili proti hráčům z Kolové. Vyrovnaná hra plná skvělých přihrávek a fotbalových akcí nakonec skončila pro naše kluky těsnou prohrou 2:1. Po počátečním zklamání následovala obrovská radost z 2. místa. Naši školu v krajském kole soutěže reprezentovali tito hráči: Dan Zacko, Dennis Plecitý, Filip Lupínek, Martin Trégner, Daniel Pravda, Jiří Vodrážka, Andrej Přeučil, Štěpán Vondrák a Aleš Beer. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Ve středu 15.5. se konala besídka ke Dni matek, na kterou si všechny děti pečlivě připravovaly svá vystoupení. Naši nejmladší žáčci si připravili básničky a dvě krátké dramatizace známých pohádek. Druháci a třeťáci rozpohybovali publikum pohybovou skladbou s názvem Hodiny. Čtvrtá a pátá třída vnesla do sálu jistou dávku nostalgie, když žáci a žákyně předvedli show plnou hitů z 80. let. Publikum dále ocenilo krásný muzikál O dvanácti měsíčkách, vystoupení pěveckého kroužku i závěrečnou skladbu Můj příběh nekončí v podání čtvrťáků a páťáků. Celá besídka byla zakončena předáním vlastnoručně vyrobených dárečků maminkám. Děkujeme všem za hojnou účast a těšíme se na vás opět za rok.