Základní škola a Mateřská škola Sulejovice

RANNÍ DRUŽINA: 6:30 – 8:00

ODPOLEDNÍ DRUŽINA: končí v 16:00

ŠKOLA SE OTEVÍRÁ v 7:55

Školní družina je součástí základní školy. Má dvě oddělení, která navštěvují žáci od 1. do 5. třídy. V 06:30 se otevírá ranní družina. V 08:00 žáci odchází do tříd. Odpolední družina zajišťuje pobyt účastníků do 16:00 hodin.

Školní družina využívá pro svou činnost dvě místnosti, které jsou vybaveny veškerými potřebami pro všestranný rozvoj žáků a jejich volnočasové vyžití. Děti mají k dispozici množství deskových, logických a didaktických her, nejrůznější stavebnice, vybavenou dětskou kuchyňku a materiál pro kreativní tvorbu.

Dále lze využívat tělocvičnu, počítačovou učebnu, třídy s interaktivními tabulemi a školní zahradu, která plní funkci školního hřiště. Na školní zahradě byl v tomto roce vybudován zahradní altán s lavičkami a stoly, který poskytuje žákům prostor pro odpočinek práci i hru. Nově byly vybudovány také záhony, na kterých žáci pěstují zeleninu a bylinky. Veškeré vybavení odpovídá hygienickým normám.

V rámci školní družiny mohou žáci bezplatně navštěvovat následující kroužky: počítačový, pěvecký, taneční, sportovní,kroužek pečení a vaření, kroužek deskových her, kroužek „šikovné ruce“.

Aktuální rozvrh naleznete v sekci „Zájmové kroužky“.

Přijímání a odhlašování účastníků školní družiny stanovuje „Vnitřní řád školní družiny“. Úplatu za pobyt v družině škola nevyžaduje na základě dohody s obecním úřadem. Z této strany má školní družina velkou podporu.