Ve středu 6. 3. reprezentovala naši školu 4 děvčata na Okresní přehlídce dětských recitátorů v Litoměřicích. Všechna děvčata se na soutěž pečlivě připravovala, pravidelně trénovala zvolené texty doma i ve škole, což se následně odrazilo na jejich vynikajících výkonech. Fanynka ze 2. třídy poprvé samostatně vystupovala na pódiu před publikem, svou básničku Kocour z rour zvládla s přehledem a jistotou. Amálka, Eliška a Sofinka nasbíraly cenné zkušenosti na předchozích ročnících přehlídky. Amálka s lehkostí a nadhledem zarecitovala vtipnou básničku Klokanice od M. Tvrze. Eliška se přesvědčivě vžila jak do postavy vlka s bolestí zubu, tak do postavy vystrašeného zubaře a báseň Vlk u zubaře polského autora Tadeuzse Sliwiaka byla v jejím podání prostoupena napínavými momenty a gradací dějové linky. Sofinka si pro své letošní vystoupení zvolila text Janka Ledeckého Vepři ve při. Vtipná báseň, ve které se kromě vypravěče vystupuje mnoho personifikovaných zvířat, přednesla bravurně. Svým vystoupením k sobě přitáhla pozornost publika, které její výkon sledovalo s velkým zaujetím. Práce s pointou byla už jen třešničkou na dortu a Sofinka si svým výkonem oprávněně zasloužila postup do krajského kola přehlídky.

Děkujeme všem děvčatům za perfektní výkony a skvělou reprezentaci naší školy.

V úterý 5. 3. absolvovali žáci 4. ročníku teoretickou část výuky na Dětském dopravním hřišti v Litoměřicích. Žáci pracovali se zaujetím a společně s paní lektorkou si zopakovali povinnou výbavu jízdního kola, dopravní značky a pravidla silničního provozu. Poradí si také s křižovatkami a své znalosti určitě zúročí při závěrečných zkouškách v červnu.

Tříčlenný tým složený z žáků 5. ročníku uspěl v okresním kole soutěže ve finanční gramotnosti a postoupil tak do první části krajského kola. Po celý březen Ivetka, Helenka a Dan pracovali na případové studii s tématem „Oslava konce školního roku“. Děkujeme za mnohdy nelehkou a časově náročnou práci a držíme našemu týmu palce.

Ve čtvrtek 29. 2. se žáci 4. a 5. ročníku vypravili do základní školy ve Velemíně. Ve školní laboratoři měli možnost zažít dopoledne plné inspirativního bádání a pokusů, ke kterým lze využít běžně dostupné suroviny. Na tříčlenné skupiny žáků dohlížely žákyně 8. ročníku místní školy, které ochotně poradily a pomohly s přípravou jednotlivých pokusů. Všechna bádání měla společného jmenovatele, a tím bylo zkoumání vlastností vody ve spojení s dalšími látkami. Věděli jste například, že obyčejnou kapku vody lze použít jako lupu a zvětšit s její pomocí písmenka v knížce? Umíte přimět čerstvé syrové vejce plavat na hladině sklenice? Jestli ne, zeptejte se našich čtvrťáků a páťáků, rádi vám poradí a věřte, že nejsou zapotřebí žádné magické síly.

Děkujeme za velmi zajímavé dopoledne a těšíme se na další setkání s vědou.

Ve středu 21. února se konal 1. ročník turnaje ve vybíjené, který pořádala Základní škola Čížkovice. V turnaji proti sobě nastoupili celkem 4 školy - naše ZŠ Sulejovice, pořádající ZŠ Čížkovice, ZŠ Třebenice a ZŠ Velemín. Soutěžilo se ve 3 kategoriích.  V samostatné kategorii pro žáky prvních  tříd  obsadili naši prvňáčci vynikající 1. místo. Pro mnoho dětí to byla první velká sportovní zkušenost a překvapení v podobě zlaté medaile bylo jen třešničkou na dortu ze dne plného zážitků. Žáci 2. a 3. ročníku bojovali společně v další kategorii. I přes velkou snahu si nakonec tým odnesl "bramborovou" medaili. V nejstarší kategorii, ve které soutěžil tým žáků ze 4. a 5. ročníku, jsme viděli mnoho výborných akcí, přesné přihrávky a strategickou hru. Sehraný tým čtvrťáků a páťáků dokázal v náročných duelech porazit všechny týmy a zaslouženě vybojoval zlatou medaili. Děkujeme všem za reprezentaci školy, týmovou hru a fair-play.