V úterý 20. února se konalo školní kolo recitační soutěže. V tomto kole recitují všichni žáci školy, a to ve 3 kategoriích. Samostatnou nepostupovou kategorií je kategorie žáků 1. třídy. Prvňáčci se svého nelehkého úkolu zhostili na jedničku a jejich první vystoupení před celou školou dopadlo skvěle.

Žáci 2. a 3. ročníku recitují v 1. kategorii a žáci 4. a 5. ročníku ve 2. kategorii.

Z každé kategorie postupují 2 nejlepší recitároři do okresního kola, které se koná na začátku března v Litoměřicích. V obou postupových kategoriích jsme viděli mnoho výborných výkonů a porota neměla rozhodování vůbec lehké, proto ocenila také několik nadějných recitátorů. Do okresního kola se nakonec probojovala 4 děvčata. Budeme jim držet palce.

Naši žáci se aktivně zapojují do sběrových aktivit, nejúspěšnější sběrače a sběračky za 1. pololetí tohoto školního roku si můžete prohlédnout níže.

V úterý 6.2. se konal další ročník tradičního masopustního karnevalu. Přípravy na karneval začaly již v předchozím týdnu, děti tvořily v družině škrabošky a přemýšlely nad kostýmy. V pondělí celou školu provoněly masopustní koláče, které napekly děti z kroužku pečení a vaření. V  úterý už na nás čekala nazdobená tělocvična a karneval mohl začít. Děti přišly v nádherných maskách a společně jsme si užívali tance, her a týmových soutěží. Součástí masopustu byl také průvod vesnicí, při kterém jsme zašli pozdravit mladší kamarády ze školky.

Ve středu 17.1.2024 se konal Den otevřených dveří. Pro předškoláky byl připraven zábavný program v jednotlivých učebnách i tělocvicně. Děti si pohrály v družince a na památku si odnesly drobné dárečky. Děkujeme všem za návštěvu.

V pátek 5.1.2024 nás navštívili Tři králové a jejich pomocníci ze školičky. Děti nám krásně zazpívaly a popřály vše nejlepší do nového roku. I my jim přejeme krásný nový rok a děkujeme za milou návštěvu.