Poslední den před vánočními prázdninami jsme si zpestřili tradicemi a zvyky českých Vánoc. Společně jsme krájeli jablíčka, házeli pantoflem a pouštěli lodičky z vlašských ořechů se zapálenou svíčkou v míse s vodou. Ochutnávali jsme cukroví, poslouchali koledy a těšili se na vánoční prázdniny.

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 jsme ve škole uspořádali vánoční besídku. Třídami zněly vánoční písničky a koledy, linula se vůně cukroví a čaje a pod stromečkem na děti čekaly dárečky od spolužáků. Ježíšek nezapomněl ani na školní družinu a nadělil dětem mnoho pěkných dárků.

19. 12. 2023 se naše škola proměnila na vánoční dílnu, všechny děti pracovaly s nadšením a zaujetím, vznikla tak spousta krásných dárečků, kterými potěší své nejmilejší o Vánocích.

Ve středu 13. 12. 2023 zazpívali vybraní žáci v místním kostele vánoční písně a koledy a zpříjemnili tak všem návštěvníkům období Adventu.

Ve středu 13. 12. 2023 byl pro žáky všech ročníků připraven program Škola Zdravé 5. Tento program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který žáci plní ve skupinkách. Děti si program velmi užily a těší se na další návštěvu paní lektorky.