13.10. se na školní zahradě konala ukázka výcviku služebních psů. Tři němečtí ovčáci a jeden elderteriér předvedli dokonalé zvládnutí poslušnosti a soulad se svými psovody. Děti velmi zaujala ukázka zadržení pachatele služebním psem a taktéž průzkum terénu a nalezení věcí v terénu. Žáci kladli psovodům mnoho zvídavých otázek a dozvěděli se nové informace o výcviku "nejlepšího přítele člověka."

5.10. se konala beseda o práci policejního sboru, prevenci patologických jevů, šikaně, ale také o správném vybavení jízdního kola a bezpečném pohybu mladých cyklistů na vozovce. Na besedu navázala prohlídka policejních vozů a diskuse s přítomnými policisty.

Na 4.10. připadá každoročně Den zvířat. Minulý rok si děti do školy přivedly své domácí mazlíčky, letos jsme se rozhodli pro změnu a vypravili jsme se do Zoo Děčín. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili příjemné dopoledne ve společnosti známých, ale i méně obvyklých druhů zvířat. Výlet jsme zakončili nákupem suvenýrů a drobností.

V pondělí 2.10.2023 proběhla na školní zahradě ukázka práce hasičského sboru. Děti se zaujetím diskutovaly s hasiči o jejich práci a získaly mnoho cenných informací. Zpestřením programu byla možnost vyzkoušet si hasičskou výstroj, prohlédnout si hasičské vozy a posadit se za jejich volant. Žáci také zhlédli praktickou ukázku zajištění poraněné osoby a její transport.

Žákyně 5. ročníku se v minulém školním roce zúčastnily kreativní soutěže Pošlete vzkaz příběhem, kterou pořádá Pojišťovna VZP (PVZP). Výtvarné práce žákyň byly spolu s životními příběhy seniorů zveřejněny v knize Pošlete vzkaz příběhem. Knihu jsme nyní obdrželi spolu s čestným uznáním a drobnými dárky za účast v projektu a samozřejmě máme velkou radost. Ještě jednou děkujeme seniorům z DD Čížkovice za ochotu sdílet s námi své osudy a těšíme se na další ročník soutěže.